Aca Lukas

superstar weekend

 

superstar weekend mapa

aca lukas rezervacii

На 20ти мај со почеток во 21 часот Аца Лукас ќе одржи спектакуларен концерт кој е дел од неговата турнеја "Најголемите журки на Балканот". Како своевидна најава за концертот во Скопје, популарниот фолкер на својот Youtube канал ќе објави дует. Името на другиот член на овој дует кој заедно со Лукас ќе изведе голем хит ќе остане тајна додека песната не се појави пред фановите. На концертот во Скопје пред промоцијата на песните од новиот албум Аца Лукас ќе ја загрее публиката и своите стари, добро познати хитови. После милионските прегледи на на Youtube на настапите на Лукас ширум светот за кои се бара карта повеќе, проктот "Најголемата журка на Балканот" прерасна во "Најголемите журки на Балканот" проект со далеку поголеми продукцијски барања.

Спектакуларнита бина и продукција ќе бидат само дел од многубројните изненадувања за фановите на Аца Лукас.

                - Музиката не познава граници, јас сум тука да ги забавувам луѓето и политиката воопшто не ме интересира. За македонската публика сум посебно врзан и секогаш сум тука за нив. Моја задача е луѓето да заборават на секојдневните грижи и ветувам одлична, одлична забава со сите мои стари и хитови и песните од новиот албум, изјави фолк ѕвездата во најавата за неговиот концерт во Скопје.

Влезниците по цена од 350 денари за партер, 500 денари за фанпит и golden seats, 400 денари silver seats и 800 денари ВИП може да се набават online како и во сите продажни места на Купикартизасе.