Chromating Point and Yuvigi

 

После настапите минатиот месец во Софија, Трново и Пловдив, Chromatic Point и прогресив рок групата Yuvigi од Софија, Р. Бугарија ќе ја посетат и  скопската публика со концерт во Станица 26 во среда  16-ти мај со почеток во 21 часот . Покрај композициите од досегашните 3 студиски албуми, инструменталниот состав Chromatic Point  премиерно ќе го изведе и новиот сингл  Clockwork како најава за претстојниот албум.

Повелете на неколкучасовно дружење и музицирање, заедно да ја поддржиме алтернативната сцена во нашиот главен град. 

Билети по цена од 250 денари со вклучен ДДВ.