Mar+in Garix

Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...

Vini Vici

На 22 април во скопје доаѓа најголемата светска атракција во моментов, луѓето кои заедно со Armin Van Buuren се автори на најголемиот светски хит за 2016 и без конкуренција најбараните артисти на сите светски подиуми.

Bel Raj Miravci Opening

by Bhooteshwara Events and Mosaik Kollektif

Школа за љубавнике Тетово

Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 4000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат погледнато кај нас.

Школа за љубавнике Куманово

Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 4000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат погледнато кај нас. После играњата во Скопје, Штип, Битола и Прилеп, претставата гостува и во вашиот град.

Cosmosis

Време е за првата OPEN AIR журка во градот убав!!!

Momata Rock Trail

Momata Rock Trail е планинска трка со динамичен интензитет, пред сè поради својата должина од 19 километри, и релативно предизвикувачки висински профил со вкупна позитивна надморска висина од 1.050 метри.

Здраво Млади 7

Пред нас е седмото издание на фестивалот на нова музика „Здраво Млади!“

PMG Kolektiv

Песни Љубовни е седмиот по ред албум на PMG Колектив...

Животот на Молиер

Ние не сме луѓе…ние сме привид…Ние сме онаа материја од која соништата се создадени…Кога ќе не ранат, ние не крвариме. Кога ќе не убијат, ние не умираме…

Авантурите на Аладин

Тргнувајќи од митот за Аладин, претставата е замислена како неонска бајка, базирана на постулатите од веќе легендарната приказна со арапски корени.

Госпоѓа министерка

од Бранислав Нушиќ

Монистра

Концертна промоција на вториот албум...

Брачна игра

„Брачна игра“ мириса на нешто ептен лично

Nick Cave and The Bad Seeds

Во рамки на светската турнеја на која го промовираат најновиот албум Skeleton Tree, Nick Cave and The Bad Seeds, ќе одржат свој концерт и во Белгард...

HARDWELL

Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...

GnR

За најголемите фанови на GUNS N’ ROSES од Македонија...

Наум Петрески

Јубилеен концерт по повод 30 годиншната кариера...

Vanessa Mae

За прв пат во Македонија најпознатата виолинистка на сите времиња...

Aca Lukas

На 20ти мај со почеток во 21 часот Аца Лукас ќе одржи спектакуларен концерт кој е дел од неговата турнеја "Најголемите журки на Балканот".

Школа за љубавнике Струмица

После играњата во Скопје, Штип, Битола и Прилеп, претставата гостува и во вашиот град.

BONGZILLA

Прилика да се сведочи на дум изведба од врвен калибар.

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE

Драги љубители на Мариово, во средината на мај го закажуваме шестото издание на фестивалот...

СТЕНД АП ТЕРАПИЈА СО БОЈАН ВЕЛЕВСКИ

Златното момче на македонскиот стенд ап по 40 полни сали низ Македонија, се враќа со нов ексклузивен материјал во своето Скопје...

САША КОВАЧЕВИЌ

Концертен спектакал под отворено небо!

Не се клади на енглези

Претстава која го третира феноменот „спортско обложување.

Парите се отепувачка

Надридрама инспирирана од драмата на Ристо Крле и романот Деветта конфигурација на Вилијам Питер Блати...

Животот е прекрасен

од Николај Ердман...

Тартиф

„Тартиф“ не е само најголемата комедија на Молиер, туку е и едно од најубавите дела во светската книжевност.

Мајсторот и Маргарита

Мајсторот и Маргарита на Михаил Афанасјевич Булгаков апсолутно е едно од најзначајните литературни остварувања на 20-тиот век!

Afrojack

Суперстар диџејот Afrojack премиерно во македонија ноќ спроти илинден на ohrid calling 2017!

Ѓурологија

Авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!

Depeche Mode

Најзаразниот електро поп бенд, ја вклучи Атина во една од локаците од овогодинешната светска турнеја...

GP Formula 1 Austriа RED BULL RING

Пакет аранжман по супер промотивна цена...

Животот е прекрасен

МНТ

23.04.2017 - 24.04.2017

Парите се отепувачка

МНТ, мала сцена

25.04.2017

Брачна игра

МНТ

25.04.2017

Тартиф

МНТ

27.04.2017 - 28.04.2017