Влатко Стефановски и Биг Бендот Оркстар

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски и Биг Бендот Оркстар на словенечката војска со спектакуларен концерт во Скопје. Настан кој не се пропушта!

Business cafe #22

На 30.03.2017 г. од 18:00 чaсот во Brick bar во хотел Парк ќе се одржи 22-рото по ред Бизнис Кафе Македонија.

CECA

Концерт на најпознатата балканска дива...

Bel Raj Miravci Opening

by Bhooteshwara Events and Mosaik Kollektif

SUPERSTAR WEEKEND

Почитувани, Со задоволство Ве информираме дека Скопје ќе биде единствениот главен град во регионот кој во рамките на Superstar weekend-от на 19ти и 20ти мај во ВИП Аренана во С.Ц. Борис Трајковски ќе ги угости двете најголеми фолк звезди на Балканот...

BIJELO  DUGME

Време е за Bijelo Dugme во Скопје!

TEENAGE RIOT

'Cause it's getting kind of quiet in my city head It takes a teenage riot to get me out of bed right now -Teenage Riot, Sonic Youth

Richard Clayderman

Еден од најпознатите светски пијанисти со свој солистички концерт...

BALLET MAGNIFICAT

Ballet Magnificat е врвен балетски ансамбл од САД кој, на наше огромно задоволство, ја вклучи Македонија во нивната европска турнеја, согласувајќи се преку донирање на собраните средства да изразиме поддршка на работата на лицата со аутизам на организацијата „Во Мојот Свет".

Наум Петрески

Јубилеен концерт по повод 30 годиншната кариера...

Животот е прекрасен

од Николај Ердман...

Тартиф

„Тартиф“ не е само најголемата комедија на Молиер, туку е и едно од најубавите дела во светската книжевност.

Afrojack

Суперстар диџејот Afrojack премиерно во македонија ноќ спроти илинден на ohrid calling 2017!

Ѓурологија

Авторскиот хит „Ѓурологија“ на легендарниот босански актер Бранко Ѓуриќ – Ѓуро, која во моментов е најгледана претстава на подрачјето на поранешна Југославија!

Depeche Mode

Најзаразниот електро поп бенд, ја вклучи Атина во една од локаците од овогодинешната светска турнеја...

Parov Stelar

Пакет аранжман, превоз + влезница за престојниот концерт на...

PARKWAY DRIVE

Еднодневен аранжман со превоз и влезница...

Vini Vici

На 22 април во скопје доаѓа најголемата светска атракција во моментов, луѓето кои заедно со Armin Van Buuren се автори на најголемиот светски хит за 2016 и без конкуренција најбараните артисти на сите светски подиуми.

Vanessa Mae

За прв пат во Македонија најпознатата виолинистка на сите времиња...

Mar+in Garix

Martin Garrix, за прв пат како no.1 world dj доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер на фестивалот SKOPJE CALLING 2017...

Deborah de Luca

Минатата година за првпат во Скопје со свој настап ја видовме една од најголемите дј ѕвезди, единствената и неповторлива DEBORAH DE LUCA...

Apocalyptica

Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот концерт за 2017-та година- една од најжестоките светски лајв атракции...

Momata Rock Trail

Momata Rock Trail е планинска трка со динамичен интензитет, пред сè поради својата должина од 19 километри, и релативно предизвикувачки висински профил со вкупна позитивна надморска висина од 1.050 метри.

Говорна Маана

Нема провокација, ако нема игра, а подобро место за игра од театарот не постои!

Свадбата на фигаро

Фигаро, маркантни фикционални херои, со чијашто планетарна слава, со необичното име и со автентичната аура што постојано го обвива...

Авантурите на Аладин

Тргнувајќи од митот за Аладин, претставата е замислена како неонска бајка, базирана на постулатите од веќе легендарната приказна со арапски корени.

Госпоѓа министерка

од Бранислав Нушиќ

Монистра

Концертна промоција на вториот албум...

MASSIVE STORY Macedonia

После сензационалните журки во Атина, Лондон и Њу Јорк, конечно во Скопје пристигнува брендот MASSIVE STORY...

Nick Cave and The Bad Seeds

Во рамки на светската турнеја на која го промовираат најновиот албум Skeleton Tree, Nick Cave and The Bad Seeds, ќе одржат свој концерт и во Белгард...

HARDWELL

Глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017...

GnR

За најголемите фанови на GUNS N’ ROSES од Македонија...

GP Formula 1 Austriа RED BULL RING

Пакет аранжман по супер промотивна цена...

Rockwave Festival

Пакет аранжман, превоз + влезница за престојниот концерт на...

Говорна Маана

МНТ, мала сцена

15.03.2017 - 29.03.2017

Авантурите на Аладин

МНТ

22.03.2017 - 29.03.2017

CECA

Вип Арена (Борис Трајковски)

25.03.2017

Животот е прекрасен

МНТ

27.03.2017 - 28.03.2017

Тартиф

МНТ

30.03.2017